SEGEM ne zaman? İşte 2022 takvimine göre SEGEM teknik personel yeterlilik sınavı tarihi

Sigortacı olarak çalışmak isteyen ve eğitimini tamamladıktan sonra SEGEM belgesine ihtiyaç duyan kişiler için teknik personel yeterlilik sınavı başvuruları başladı. Buna göre 2022 yılında gerçekleşecek olan teknik personel yeterlilik sınavı ve sınav merkezleri hakkında detaylı bilgiler aşağıdaki gibidir.

Başvuruları 1-25 Mart tarihleri arasında yapılan SEGEM, nisan ayında gerçekleştirilecek. SEGEM sınavı 16 Nisan 2022 tarihinde Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir, Kayseri, Şanlıurfa ve Trabzon’da yapılacak.

Haziran ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 18 Haziran’da Ankara, Antalya, Adana, Diyarbakır, İstanbul, Bursa, Giresun ve Kars’ta gerçekleşecek.

Eylül ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 17 Eylül’de Ankara, Ağrı, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin ve Samsun’da düzenlenecek.

Kasım ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 5 Kasım’da Ankara, Antalya, Adana, Aydın, İstanbul, Kocaeli, Trabzon ve Van’da düzenlenecek.

Aralık ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı ise 24 Aralık’ta Ankara, Antalya, Adana, İstanbul, İzmir, Malatya ve Trabzon’da yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.