Lütfi Elvan istifa etti, Bakanlığa Nebati Atandı

Uzun zamandır istifa edeceği söylentisi kulislerde söylenen Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 10 Kasım 2020 tarihinden itibaren sürdürmekte olduğu bakanlık görevinden istifa etti. Yeni göreve gelen ise Nureddin Nebati olarak açıklandı. Nebati, Berat Albayrak’a yakınlığı ile tanınıyor. Gece saat 3 de yapmış olduğu twitter yazısında da bakanlığını resmen açıkladı. Fakat halen resmi twitter hesabında bakan yardımcısı yazıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevden ayrıldı. Resmi Gazete‘de yayımlanan atama kararına göre Elvan’ın yerine yardımcısı Nureddin Nebati atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Recep Tayyip Erdoğan imzalı atama kararında “Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddit Nebati, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 104’üncü ve 106’ncı maddeleri gereğince atanmıştır,” ifadelerine yer verildi.

Unutulmuş olma ihtimalinin büyük oranda olduğu twitter hesabında yapılmamış olan bu güncelleme oldukça dikkat çekiyor. Fakat kısa süre içerisinde Bakan olarak güncelleneceğini bekliyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.