Bitcoin artıyor haberi ardından Neden Düşüyor Haberi Sorgulanıyor!

Bitcoin anlık durumuna yetişmek artık nerede ise imkansız hale geldi. Haberleri yapılıyor, detayları inceleniyor, bitcoin neden düşüyor diye haber yayına çıkıyor, aradan 3 saat geçmiyor bitcoin neden artıyor haberleri yazılmaya başlanıyor. Piyasanın aşırı dengesiz olması kısa süre de anlık çok büyük yükseliş ve çok büyük düşüşlere sebep oluyor. Gelin şimdi yaşanan gelişmeleri inceleyelim.

El Salvador Etkisi

Bitcoin resmi olarak kullanılmaya başlayan ilk ülke El Salvador. Ne kadar halk benimsememiş olsa dahi ülke yönetimi bitcoin den vazgeçmiyor. Bu olay bitcoinin değerlenmesini gerektiren bir haber fakat halkın benimsemesi ve kullanıma başlanması konusunda zorluk çekilmesi işi biraz yokuşa sunuyor. Bunun da üstüne İngiltere Merkez Bankası Başkanı “El Salvador Vatandaşları Adına Endişe Verici” adında bir açıklama yapması bu işi biraz daha yokuşa sunmuş durumda.

Bitcoin’i El Salvador’un yasal para olarak kabul etmesi endişe verici olduğunu söylemesi ve yüksek volatiliden olumsuz etkileneceğini savundu. Kripto para birimlerinin “potansiyel tehlikleri” anlamında ilk uyarısı gelmiş durumda.

El Salvador 100 BTC Aldığını Duyurdu

Başkan Niyab Bukele, twitter üzerinden yapmış olduğu açıklama ile 100 BTC daha alım yaptıklarını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.