Zoom Kullanarak 900 Kişi İşten Kovdu!

Amerika da ki firmalardan birinin patronu, anlık olarak yapmış olduğu Zoom görüşmesi ile anlık olarak görüşmede olan 900 çalışanını kovdu. BBC’nin yapmış olduğu bu habere göre, İnternet üzerinden müşterilerine ev kredisi sağlayan Better adında ki firmanın sahibi Vishal Garg, 900’e varan çalışanını Zoom görüşmesine davet ederek, toplantı yapacağını belirtti.

Bunun üzerine Zoom toplantısına katılan çalışanları şaşırtıcı bir haber aldı Garg, “Eğer bu görüşmedeyseniz, işten çıkarılacak olan şanssız grubun içindesiniz demektir” dedi. Zoom görüşmesi, daha sonra sosyal medyada paylaşıldı.

Sosyal Medyada Büyük Tepki

Sosyal medya üzerinden işten çıkarma haberi hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Bunun üzerine birçok kişi olumsuz tepki gösterdi. Firma sahibine birçok olumsuz yorum yapılırken bunların arasında ‘soğukkanlı’, ‘sert’ ve ‘korkunç’ gibi yorumları yapıldı.

Şirket patronu işten çıkaracağını açıkladığı esnada konuşmasına devam etti ve göz yaşlarına hakim olamayarak “Bunu son yaptığımda ağlamıştım. Haberlerin farklı olmasını isterdim, keşke büyüyor olsaydık.” dedi.

Firma çalışan sayısı ortalama 6000 civarı olduğu belirtilen şirketin, işten çıkarılan sayısı ortalama yüzde 15’ine denk gelen toplu işten çıkarmanın arkasındaki sebepleri de performans, üretkenlik ve piyasadaki değişim olduğunu açıkladı. Ancak Better.com’un yatırımcılarından 750 milyon dolarlık nakit aldığı ortaya çıktı.

Better.com’un mali işler müdürü Kevin Ryan, özellikle yılın bu zamanında işten çıkarma yapmanın mide bulandırıcı olduğunu ancak radikal değişiklikler yaşayan emlak piyasasında bu adımı atmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.