Segem Sonuçları Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak?

Sigortacılık Eğitim Merkezi tarafından düzenli olarak yapılan Teknik Personel Yeterlilik Sınavı, 18 Haziran 2022 tarihinde bir kez daha yapıldı. Baştan Ankara, İstanbul, Bursa gibi illerde sınava giren teknik personel yetkisini almaya çalışan öğrenciler zorlu sınavı bitirdi. Bu zorlu sınav sonucunda artık herkes segem sınav sonuçları açıklandı mı dye sormaya başladı… İşte detaylar…

En son Teknik Personel Yeterlilik Sınavı 16 Nisan tarihinde yapılmıştı. Yapılan sınava ait sonuçlar ise kısa bir süre sonra 15 gün içerisinde açıklanmıştı. Teknik Personel Yeterlilik Sınav Sonuçları için bekleyiş devam ediyor. SEGEM tarafından halen bir sonuç açıklanmadı. Fakat geçmiş sınavlara baktığımız zaman ise 15 gün içerisinde açıklanacağı ve en geç 5 Temmuz tarihinde sonuçların duyurulacağı tahmin ediliyor.

Teknik personel yeterlilik sınavında toplam 50 soru soruluyor. Bu sorular için ise toplam da 60 dakika sınav süresi verilmekte. Adayların bu 60 dakika içerisinde sınav içinde en az 50 sorudan 30 tanesini doğru yanıtlamaları gerekiyor. Yanlış soruların doğruları götürmediği bu sınav düzenli olarak SEGEM tarafından yapılıyor.

SEGEM Sınav Tarihleri Ne Zaman?

Eylül ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 17 Eylül’de Ankara, Ağrı, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin ve Samsun’da düzenlenecek.

Kasım ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 5 Kasım’da Ankara, Antalya, Adana, Aydın, İstanbul, Kocaeli, Trabzon ve Van’da düzenlenecek.

Aralık ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı ise 24 Aralık’ta Ankara, Antalya, Adana, İstanbul, İzmir, Malatya ve Trabzon’da yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.