İstanbul Diyaliz Merkezleri Opsiyonlarından Boğaziçi Diyaliz Avantajları Sizler İçin Tasarlandı!

İstanbul diyaliz merkezleri opsiyonlarından Boğaziçi diyaliz böbrek yetmezliği hastalarına umut verici tedavi imkanı sunuyor. Uzun yıllardır sağlık sektöründe deneyimli ve uzman hekim kadrosuyla bu görevi icra eden adresin şubeleri de aynı performansı sergiliyor. Böbrek hastalıkları en çok görülen hastalıklardan biri olmasına rağmen en yavaş ilerleyen hastalık türü olarak biliniyor. Çeşitli nedenler eşliğinde ortaya çıkan bu hastalığın en önemli tedavi şekli diyaliz tedavisi olarak biliniyor. Diyaliz tedavisi hemodiyaliz tedavi şekliyle hastaların kanlarını damar yoluyla vücut dışına alınmasıdır. Diyalizör denilen yapay filtreden geçirilmesi sonucu kanın, sıvı ve solüt içeriği yeniden düzenlenerek hastaya verilmektedir. Tedavi kapsamında böbreklerin fonksiyonunu çalışmaya başlar. Kanın pıhtılaşmaması için hastalara kan sulandırıcı verildiği bilinmektedir.

Böbrek Yetmezliğinde Boğaziçi Diyalizi Tercih Etmek

Böbrek hastalığı sinsi şekilde ilerleyen hastalık türü olup insanın yaşamını durdurma noktasına getirir. İşlevini %90 ve üzerinde yitirmiş böbrek yetmezliğinde Boğaziçi diyalizi tercih etmek akıllıca bir seçimdir. Çünkü bu evreye gelmiş böbrekler için vücudunuzdaki organların iflas etme durumu çok yüksektir. Kişide bitkinlik, yorgunluk had safhaya ulaşırken ilaç desteğinin işe yaramadığı da bilinen gerçeklerdendir. Bu yüzden tam donanımlı cihaz kapasitesine ve hasta bakımına sahip olan Boğaziçi diyaliz merkezi tercih edilmesi gerekir.
Hastaların genel durumu kontrol edilirken yeme içme döngüsü de ayrıca incelenir. Çünkü böbrek yetmezliği yaşayan kişilerin büyük bölümünde iştah sorunları da oluşmaya başlamaktadır. En son çare olarak diyaliz yöntemi veya böbrek nakli gerekli olduğundan hastalık hafife alınmamalı bir an önce tedavisi yapılmalıdır.

Böbrek Yetmezliği Nedenleri

 • Böbrek hastalıkları birçok farklı sebepten meydana gelebilir. Böbrek yetmezliği nedenleri arasında en çok toksik ilaçlar öne çıkıyor olsa da nedeni farklı şekilde gelişebilir. Risk faktörü sayılan nedenleri ise şu şekilde sıralanmaktadır.
 • Çevre kirliliğine maruz kalmak
 • Yiyeceklerin doğru yıkanmadan tüketilmesi
 • Akut ve kronik hastalıklar (Şeker, hipertansiyon, nefritler vb.)
 • Aşırı susuzluk
 • Dehidrasyon durumunun oluşması
 • Genel bakımdan özetle geçilen nedenler sıralamasında sigara faktörünü de unutmamak gerekir. Sigara tüketimi böbrek sağlığına zarar verdiği gibi farklı hastalıklara da sebep olmaktadır. Kanın temizlenmesi ve böbreklerin kurtarılması için tek ve en önemli tedavi şekli ise hastaların diyaliz tedavisi görmesine bağlıdır.

Böbrek Hastalığında Uyarı İşaretleri

 • Böbrek hastası olan kişiler aslında bu hastalığın farkında bile olmuyor. Böbrekler vücudumuz için büyük önem taşıyor. Kanımızda biriken atık maddelerin idrar yoluyla atılmasını sağlıyor. Vücut dengesini koruyan böbrek sağlığının bozulması beraberi birçok hastalığı da yaşamanız mümkün olabilir. Bu yüzden böbrek hastalığında uyarı işaretleri dikkate alınması gereken durumlardır. Bu konuda ilk evrede görülen şikâyetleri ele alınca aşağıdaki belirtilerin açığa çıktığı görülmektedir.
 • Kişide idrar baskısının oluşmasına rağmen düşük idrar yapmaya başlaması
 • El, yüz, bacak ve ayak kısımlarında gözle görülen şişliklerin oluşması
 • Günden güne artış gösteren nefes darlığının oluşması
 • Uykuya dalma konusunda zorluk yaşamaya başlanması
 • Kişide tokluk hissi oluşması veya iştah kaybıyla beraber gelişen mide bulantıları
 • Yüksek tansiyon ve üşüme
 • Yukarıda belirtilen durumlar böbrek hastalığının olası işaretleridir. Bu belirtileri görmeniz durumunda mutlaka hekime gidilmesi gereklidir.

Boğaziçi Diyalizin Önemi

Böbrek hastalıklarında başarılı tedavi oranıyla Boğaziçi diyalizin önemi bir kez daha öne çıkıyor. Yaşadığınız hastalığa çare bulmak, hastalıktan kurtulmak ve iyi bir tedavi görmek Boğaziçi diyalizle mümkündür. Kaliteli cihaz donanımı, uzman hekim ve sağlık personeli kadrosu çok detaylı hasta bakım hizmeti sunmakta ve başarılı tedaviler yapmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.