Heyecanlı Bekleyiş! KYK burs ve kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs bavşurularının yapılmasının ardından 3 hafta geçti. Fakat sonuçlar halen açıklanmadı. Öğrenciler arasında en çok merak edilen konuların arasında şuanda “KYK burs sonuçları açıklandı mı?” sorusu olduğunu belirtebiliriz. Öğrenim kredisi ve bursu sonuçları ne zaman açıklanacak soruları pek çok soruluyor. İşte edindiğimiz bilgiler…

Kredi Yurtlar Kurumu burs başvuruları bu yı da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alındı. 10 Kasım tarihinde son bulan başvurular ardından 3 hafta geçmesi ve Aralık ayına girmemize rağmen halen sonuçlar açıklanmadı. Geçen yıl başvurular 8 Kasım tarihinde son bulmuş ve ortalama 30 gün sonra 9 Aralık’ta sonuçlar duyurulmuştu. Bu yıl da aynı olması bekleniyor ve 9 Aralık’ta KYK burs sonuçları açıklanması bekleniyor.

KYK burs ve kredi hakkı kazanan öğrenciler e-Devlet üzerinden belirtilen taahhütnameyi okuyarak onaylamaları gerekmektedir. KYK bursa ve kredi sonuçları açıklandığı anda sitemize girerek aşağıda ki butonu tıklayıp, direkt sonuçlara ulaşabilirsiniz.

KYK BURS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.