Beşiktaş Yine Umduğunu Bulamadı

Son haftalardır kötü performans gösteren Beşiktaş yine güzel bir sonuç elde edemedi. Kasımpaşa deplasmanına giden siyah beyazlılar 1-0 öne geçmelerine rağmen dakika 82’yi gösterirken yediği gol ile bir puana razı oldu. Lig de 5 maçtır galibiyete hasret kalan takıp, umutlarını gelecek haftaya bıraktı. Trabzonspor bu hafta oynayacağı maçı kazanırsa arada ki farkı 18 puana çıkarmış olacak.

20 yaşında ki genç oyuncu Can Bozdoğan‘ın attığı güzel gol ile ilk son 10 dakikaya kadar üstünlüğünü taşıyan siyah beyazlılar ikinci yarıda istediğini yapamadı ve kaçınılmaz gol gelerek bir puana razı geldiler. Bu sonuç  ile birlikte toplam puanını 21’e çıkaran Beşiktaş maç fazlalığı ile 9. sıraya yerleşti. Son 4 maçta sadece 2 puan toplayan Kasımpaşa da elenme hattından uzaklaşamadı.

Oynanan oyun Sergen Yalçın‘ı mutlu etmez iken beklenen galibiyetin gelmemesi hem taraftarları hem de yöneticileri memnun etmedi. Önümüzde ki haftaya umutların kalması stresin artmasını sağlıyor. Kısa süre de toplanmanın yaşanmaması durumunda daha kötü sıralar elde edecek olan siyah beyazlılar bu kötü gidişe biran önce dur demesi gerektiğinin farkında.

 

 

 

Lig tablosuna baktığımız zaman maç fazlası ile Adana Demirspor takımının üstünde yer alan siyah beyazlılar dokuzuncu sırada yer alıyor. Son dört hafta yenilginin ardından toplam 5 hafta da aldıkları 1 puan taraftarı hiç mutlu etmiyor. Trabzonspor ile aranın açılması ise şampiyonluk yolundan çok uzaklaştığını gösteriyor.

Şampiyon adayları arasında yer alan Fenerbahçe, Başakşehir, Galatasaray ve Beşiktaş birinci sıra da yer alan Trabzonspor’a karşı oldukça gerideler. Oynanacak olan maçlar dahilinde en yakın aday Fenerbahçe ve Başakşehir’in puan kaybetmesi ve Trabzonsporun puan kazanması arada ki farkı 15 puana çıkarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.